خواندنی ها پرسش و پاسخ سخن ما فيلسوفان امروز ايران اساتيد فلسفه
بودا : نه‌ عريان‌ بودن‌، نه‌ موي‌ بافتن‌، نه‌ خود به‌ گِل‌ اندودن‌، نه‌ روزه‌ گرفتن‌، نه‌ بر خاك‌ خفتن‌، نه‌ خاكساري‌، نه‌ بي‌حركت‌ نشستن‌، پاك‌ نمي‌كند ميرنده‌يي‌ را كه‌ از شك‌ و دودلي‌ آزاد نيست‌.     ::    گزنوفون‌ : همه‌ چيز از خاك‌ است‌ و همه‌ چيز در خاك‌ پايان‌ مي‌يابد.     ::    عبدالكريم‌ سروش‌ : نسبت‌، انسان‌ را جانور مكلف‌ مي‌داند و مدرنيته‌، انسان‌ را جانور محق‌، تعريف‌ مي‌كند.     ::    بودا : رهرو شاد از هشياري‌، با بيم‌ در تن‌ آساني‌ مي‌نگرد، بالا مي‌رود به‌ كردار آتش‌، و بندها را همه‌، خواه‌ خُرد خواه‌ كلان‌، مي‌سوزاند.     ::    بودا : كُهن‌دژي‌ است‌ بر آورده‌ از استخوان‌؛ و اندودي‌ از گوشت‌ و خون‌ بر آن‌، در او نشسته‌ پيري‌ و مرگ‌، مني‌ و فريب‌.     ::    گزنوفون‌ : همه‌ چيز از خاك‌ است‌ و همه‌ چيز در خاك‌ پايان‌ مي‌يابد.     ::    بودا : خود را با خويش‌ برانگيزان‌؛ با خود در خويش‌ پژوهش‌ كند. اي‌ رهرو، تو بدين‌سان‌ با خودي‌ خويشتن‌دار و آگاه‌، نيكبخت‌ خواهي‌ زيست‌.     ::    هراكليت‌ : شما هرگز نمي‌توانيد در يك‌ رودخانه‌، دوبار شنا كنيد. امّا كراتيلوس‌ در برابر او مي‌گفت‌:اما شما قادر نيستيد حتي‌ براي‌ يك‌ بار هم‌ در رودخانه‌ شنا كنيد؛ زيرا هم‌ همان‌ رودخانه‌ و هم‌ شما چنان‌ تغييرپذير هستيد كه‌ لغات‌ «همان‌» و «شما» داراي‌ معناي‌ واقعي‌ نيستند.     ::    علي‌ شريعتي‌ : توحيد فقط‌ يك‌ ايده‌ي‌ كلامي‌ - اعتقادي‌ نيست‌، يعني‌ صرفاً به‌ اين‌ معنا نيست‌ كه‌ خدا يكي‌ است‌ و دوتا نيست‌. توحيد، تجلّيات‌ اجتماعي‌، تاريخي‌ و رواني‌ دارد.     ::    بودا : شما بايد، خود، بكوشد؛ بودا فقط‌ راه‌ را مي‌آموزد.
معنای فلسفهآرشيو اطلاعيه های کانون

دعوت به همکاری افتخاری

کانون ایرانی پژوهشگران فلسفه و حکمت در نظردارد هسته اولیه تشکیل «انجمن علمی پدیدار شناسی و هرمنوتیک» را در ایران راه اندازی نمابدو لذا بدینوسیله از ده تن دانشجویان دکترا یا دانش آموختگان فوق لیسانس به بالا که علاقمند به مشارکت در این اقدام باشند، دعوت به همکاری افتخاری مینماید. حداقل زمان تعهد شده بابت همکاری هفت ساعت در هفته خواهد بود.
از علاقمندان در خواست میگردد در ذیل ،خلاصه اطلاعات و تلفن تماس خود را وارد نمایند.

کد مطلب: 1529

     
 
تايپ فارسی تايپ انگليسی
 
  نمايش آدرس ايميل شما به سايرين
 

rsaeedmohammadi@yahoo.com
باسلام
كارشناس ارشد مديريت بازرگاني كه علاقه زيادي به فلسفه دارم علاقمند به فعاليت در انجمن ميباشم
باتشكر
يكشنبه 10 آذر 1392 ساعت 11:09
با عرض سلام و ادب بنده زهرا حدادزاده نیری کارشناس ارشد فلسفه و کلام اسلامی و مدرس دانشگاه علاقمند به فعالیت در انجمن فوق میباشم
دوشنبه 11 شهريور 1392 ساعت 20:49
با سلام اینجانب رحمت موسیوند دانشجوی دکتری فلسفه وحکمت اسلامی امادگی همکاری دارم تلفن۰۹۱۲۳۱۳۵۰۳۹
جمعه 1 شهريور 1392 ساعت 17:22
hamidmohaghegh@ymail.com
باسلام-اینجانب حمیدمحققی دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه وکلام اسلامی تمایل به همکاری بااین انجمن رادارم
پنجشنبه 30 آذر 1391 ساعت 17:55
با عرض ادب و احترام. بنده، فهیمه دهقانی دانشجوی سال پایانی دکتری علوم سیاسی، مشتاق هماری با انجمن هستم
شنبه 25 آذر 1391 ساعت 11:25

12345678910